YENİ UYARI Ehliyet Doğrulama Dolandırıcılığına dikkat edin

Ehliyet Doğrulama Dolandırıcılığı Nasıl Çalışır

Ehliyet Doğrulama aldatmaca onların e-posta bir bağlantı üzerinden kurbanları hedef alan ve her yıl doğrulanması için lisans doğrulamak ister. Yaşadığınız ülkeye bağlı olarak, sizinle iletişim kuran dolandırıcı aşağıdakilerden birinin parçası gibi davranır: AAA ( ABD’deki Amerikan Otomobil Birliği ), DVLA ( Birleşik Krallık’ta Sürücü ve Araç Lisanslama Ajansı ), CAA ( Kanada) Otomobil Derneği ) veya Avustralya Otomobil Derneği .

Bu aldatmaca sürücüleri kişisel ayrıntılar sağlamak için kandırmak için tasarlanmıştır. Mağdurlara, mevzuattaki yeni bir değişiklik nedeniyle bu yıl ehliyetlerinin güncellenmesi gerektiği bildiriliyor.

Suçlular, eyalet / ilinizden hükümet otomotiv düzenleme ajansının web sitesine benzeyen bir sayfa açan bir bağlantı sağlar. Sayfada, mağdurların tüm kişisel bilgilerini vermeye davet edildiği bir doldurma formu bulunmaktadır. Dikkat!

Ehliyet Doğrulama Scam: Nasıl Önlenir

E-postayı silin ve gününüze devam edin. Gerçek organizasyona danışmadan resmi bir kaynağın resmi sesi olduğunu iddia eden herhangi bir e-postaya inanmayın. Resmi web sitelerine gidin (e-postada verilen web sitesine değil) ve e-postanın içeriğiyle ilgili herhangi bir haber olup olmadığını görün.

Şüpheniz varsa, onlara bir mesaj gönderin ve sahip olduğunuz bilgileri doğrulayın. Güvenli bir kaynak olduğundan kesinlikle emin olmadığınız sürece kişisel bilgi vermeyin.

Ehliyet Doğrulama Dolandırıcılığı 

Sosyal medyada paylaşarak ailenizi ve arkadaşlarınızı Sürücü Belgesi Yıllık Doğrulama Dolandırıcılığı hakkında uyarın. Ayrıca, aşağıdaki bağlantıyı kullanarak e-posta adreslerini ve bağlantıları / alan adlarını Federal Ticaret Komisyonu’na resmi olarak bildirebilirsiniz:

Defterimiz Google News
Oppo Forum Google News

2 thoughts on “YENİ UYARI Ehliyet Doğrulama Dolandırıcılığına dikkat edin

 • 12 Haziran 2020 tarihinde, saat 9:16 pm
  Permalink

  Selamın aleyküm paylaşım vallaha billaha güzel, twitter da paylaştım

  Yanıtla
 • 21 Temmuz 2020 tarihinde, saat 4:12 pm
  Permalink

  selamun aleyküm siten ciddiyim hayran edici, saolun

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir