Podcast Yaparak Nasıl Para Kazanırım

Daha evvelce podcast diye bir şey duydunuz mu? Son dönemde son derece popülerleşen ve freelance para kazanma yöntemlerinden biri olan podcast nedir, nasıl yapılır sorusu merak ediliyor. Bu yazımızda size podcast’ı anlatacağız…

Teknoloji sıksık ilerliyor. Teknolojinin ilerlemesiyle beraber hayatımıza çoğu kavram girdi. Artık internet üzerinden para kazanıyor, nerdeyse burada yaşıyor duruma geldik. Bunu bilenler, podcast adlı bir platform oluşturdu. Sosyal medya üzerinden kaliteli içerikle yayın yapabileceğiniz bu uygulama yardımıyla geniş kitlelere ulaşabilir, buradan ek gelir elde edebilirsiniz.

Örneğin basketbola alakanız var, MBA maçları dahil olmak üzere nerdeyse her maçı izliyorsunuz. Podcast yardımıyla derli toplu bir yayın yapmaya başlayarak binlerce kişilik bir kitleye ulaşabilirsiniz. Podcast’ı, sosyal medyanın radyosu benzetmesiyle tanım etmek, pek hatalı olmaz.

Dünyada Nasıl Kullanılıyor?


Podcast dünyada aktif bir biçimde kullanılıyor. Dünyaca ünlü haber yıldızları podcast yardımıyla daha geniş bir kitleye ulaşıyor. Özgür olduğunuz bu ortamda gerçekleştireceğiniz uygulamaatik platformlar, şayet çok takipçi istiyorsanız tercih edeceğiniz alternatif olmalı. Fazla şahsa ulaştığınız vakit sponsorlar yardımıyla para kazanabilme şansınız da artıyor.

Podcasting yaptığınız vakit dinleyicinin abone olmasıyla da para kazanabiliyorsunuz. Kaliteli içerik üreteceğim ve sıkılmayacağım diyorsanız podcast’ı denemekte yarar var.

Defterimiz Google News
Oppo Forum Google News