Ögrenciler için Ek Gelir Şansı

Bunun amacıyla yarı vakitli ya da internet üzerinden yapabileceğiniz ve size para kazandıracak işlere yönelebilirsiniz. Peki şunlar neler ? Gelin hep beraber öğrencilere para kazandıran işlere bakalım.

Teknoloji son derece gelişti. Artık internet üzerinden para kazanmak mümkün. Bunun başında blog yazmak geliyor.(Adsense ile blogdan para kazanmanın yöntemleri amacıyla tıklayın.) İlgi alanınıza göre açacağınız blog yardımıyla para kazanabilirsiniz. Yeter ki sıksık yazmaya çalışın ve sosyal medyayı aktif kullanın.

Sosyal Medya Üzerinden Satış Yapın

Artık nerdeyse sosyal medyada yaşıyoruz. Hayatımızın akışını orası belirliyor. Peki namacıyla buradan para kazanmayasınız? Tanıtım yaparak Instagram üzerinden para kazanabilirsiniz. Bunun amacıyla biraz takipçi elde etmeniz gerekiyor.

Anket Yapın, Broşür Dağıtın

Ve öğrencinin olmazsa olmazları anketler. Bir devre süresince öğrenciler ya anket yapıyor ya da broşür dağıtıyor. Neredeyse herkes bu devreden geçti. Eğer yorulacağınızı düşünmüyorsanız anket işine girebilirsiniz.

Ders Verin

Öğrenciyken daha ufak öğrencilere ders verebilirsiniz. Örneğin İngilizceniz iyiyse, bundan para kazanabilirsiniz. Aynı şekilde piyano, bateri, gitar dersleri de verebilirsiniz.

Kullanmadığınız Eşyaları Satın

Bunun amacıyla artı çoğu program bulunuyor. Kullanmadığınız eşyaları kendi hesaplarınız üzerinden satabilirsiniz. Bu prosedürü yapar iken yapmanız gereken tek şey üye olmak.

Çeviri Yapın

Eğer turist diliniz varsa, çevrimiçi sitelerden tercüme ilanlarına bakıp tercüme yapabilirsiniz.

Defterimiz Google News
Oppo Forum Google News