Google Adsenseden Nasıl Para Kazanırım

İnternette para kazanmanın yollarını biliyor musunuz? İnternetten para kazanmanın en bilindik yollarından birisi de Google Adsense’i kullanmak. Peki Adsense nedir, nasıl müracaat nasıl yapılır ve Google Adsense ile para nasıl kazanılır? Bütün bu soruların cevabı içeriğimizde…


GOOGLE ADSENSE NEDİR?

AdSense, online içeriğinizle beraber amaçlanan tanıtımların gösterilmesi yolu ile para kazanmanın bedava ve basit bir yoludur. AdSense ile site ziyaretçilerinize alakalı ve ilgi çekici tanıtımlar gösterebilir ve tanıtımların genel görünümünü, internet sitenize uyumlu olması amacıyla özelleştirebilirsiniz.

AdSense Programı, sitenize Google Ads tanıtımları sağlamasıyla başkalarından ayrılır. Google daha sonra reklam çeşidine bağlı olarak tanıtımlara oluşturulan kullanıcı tıklamalarına ya da reklam gösterimlerine göre sitenizde gösterilen tanıtımlar amacıyla size ödeme yapar. AdSense, reklam alanlarınız amacıyla rekabet, daha alakalı tanıtımlar ve bütün online içeriğiniz amacıyla reklam fırsatı manasına gelen geniş bir reklam veren talebine hemen ve otomatik olarak erişim sağlar.


GOOGLE ADSENSE İLE REKLAM YAYINLAMAK

İnternetten para kazanmanın en iyi yollarından biri de Google Adsense’i kullanmaktır. Adsense, kullanım basitliği ve reklam veren adedi yardımıyla çok popülerdir. Basitçe kayıt olursunuz ve müracaatınız onaylandıktan sonra ufak bir kod ek ederek internet sitenize reklam koyabilirsiniz.

Adsense ile ne tür tanıtımların görüneceğini seçemezsiniz. Google, internet sitesinin içeriğine ve okuyucunun profiline göre otomatik olarak gerçekleştirmekten sorumludur.

Ve Bunun iki Avantajı Vardır

1) Reklam ile kazanabileceğiniz parayı en üst seviyeye çıkartır. Bir reklam ne kadar alakalı ve bariz olursa, okuyucunun tıklaması o kadar olasıdır.

2) Herhangi bir reklam verenle direkt olarak bağlantı kurmak mecburiyetinde kalmazsınız. Adsense ağına reklam veren yüz binlerce şirket var.

GOOGLE ADSENSE İLE PARA KAZANMAK

Satış ortaklığından değişik olarak burada en uygun karşılaştırmalar ve analizler yayınlamak yerine, belirli bir hususta genel bilgi gerçekleştiren bir internet sayfası oluşturmanız gerekir. Söz gelimi, yemek tarifleri ya da köpekler ve hem de dinozorlar ile alakalı bilgi yayınladığınız bir internet sayfası oluşturabilirsiniz. Bu düzenin potansiyeli asli olarak üç şeye bağlıdır; belirlediğiniz mevzu, internet sitesinin yaptığı ziyaret adedi ve tanıtımları tıklayan ziyaretlerin yüzdesi.

İlk nokta, mevzu asaldır, çünkü buna göre tıklama başına daha çok ya da daha az para kazanacaksınız. Söz gelişi, kedilerle alakalı bir internet sitesinde Adsense, kedi maması reklamını yapabilir. Ancak, finans mevzulu bir internet sitesinde elbetteki banka tanıtımları görünür.

Reklamı oluşturulan ürün daha pahalı bulunduğunda reklam veren daha çok para ödemeye isteklidir. Gelir potansiyeli ise, internet sitesinin sahip bulunduğu ziyaretlerin adedina göre belirlenir. Bu da Google’da bu mevzuyla alakalı bilgi arayan bireylerin adedina bağlıdır.

Google Adsense kullanarak internet üzerinden para kazanmak basitdır, fakat binlerce lira kazanmak amacıyla iyi bir internet sitesi trafiğine sahip olmanız gerekiyor.

Defterimiz Google News
Oppo Forum Google News