Backlink Çalışmasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Backlink çalışmasında ilk olarak dikkat edilmesi gereken backlink olarak alınacak sitedir. Seçilecek olan sitenin alanınızla ilgili olması ve sitenin hiçbir ceza almaması oldukça önemlidir. Örnek verecek olursak, araba şirketiniz olduğunu varsayalım. Backlink çalışması yapacağınız sitenin de, araba satışı veya araba alanında olan bir site olması ve hiçbir cezasının olmaması SEO uyumlu olmasını sağlayacaktır.

Backlink çalışması yapılacak olan sitenin köklü bir site olması son derece önemlidir. Yeni kurulmuş olan bir web site ile backlink çalışması yapmak oldukça kolay iken, köklü ve geçmişi olan bir siteyle bu çalışmayı yapmak son derece zordur.

 

Seçtiğiniz ve çalışma yapmak istediğiniz sitenin footer backlin yapmaması oldukça önemlidir. Kendi sitenizi her ne kadar footer backlinkten uzak tutmaya çalışıyorsanız, bu işlemi yapan sitelerden de bir o kadar uzak durmanızı öneririz.

Her sektörde olduğu gibi bulunduğunuz sektörde de, bir çok rakipleriniz vardır. Bu rakipleriniz sizden güçlü olabilir. Yaptığınız backlink çalışmaları bir sonuç vermemişse ve rakibiniz hala sizden güçlüyse, küçük bir araştırmanın ardından rakibiniz hangi sitede backlink çalışması yaptığını öğrene bilirsiniz. Öğrendiğiniz bu bilgi sayesinde sizde o siteyle çalışma yaparak gücünüzü artırabilirsiniz.

Şunu belirtmek isterim ki, en doğru backlink çalışması, siz arama yapmadan sizi bulan kişilerle yapılmaktadır. Arama motorları bir sitenin kullanıcılarının sizi önermesini olumlu bir şekilde karşılamaktadır.

Defterimiz Google News
Oppo Forum Google News

5 thoughts on “Backlink Çalışmasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • 24 Mayıs 2020 tarihinde, saat 6:05 am
  Permalink

  Merhaba herkese paylaşımınız harbiden çok güzel, teşekkürler

  Yanıtla
 • 11 Haziran 2020 tarihinde, saat 5:43 am
  Permalink

  merhaba arkadaşlar siteniz vallaha çok güzel, teşekkürler

  Yanıtla
 • 14 Haziran 2020 tarihinde, saat 6:08 pm
  Permalink

  Merhabalar bu web sitesi inanki çok hoşuma gitti, twitter da paylaştım

  Yanıtla
 • 7 Temmuz 2020 tarihinde, saat 12:09 am
  Permalink

  Selamın aleyküm web siteniz inanki hayran edici, sağolun

  Yanıtla
 • 17 Temmuz 2020 tarihinde, saat 5:57 pm
  Permalink

  Selam web siteniz inan ki çok hoşuma gitti, saolun

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir