AC Onarım Houston Dolandırıcılığı

Defterimiz Google News

AC Tamir Houston mekanik eğimli olmayan ve acil AC onarım ihtiyacı kurbanları çekti bir klima türü aldatmaca türüdür. Aldatıcı HVAC (Isıtma, Havalandırma ve Klima) çalışanları tarafından işletilen temel bir ‘yem ve anahtar’ şemasıdır . Her yerde başınıza gelebilir. O nasıl çalışır?

AC Onarım Houston Scam sadece Teksas değil, her yerde oluşur. Yıllardır sürüyor, ancak bugünlerde sıcaklıklar ısındıkça, siz de dahil olmak üzere daha fazla insan maruz kalıyor. Buna, son 16 yıldır Houston’da ikamet eden eski bir HVAC teknisyeni Perry Ewasiuk tarafından AC Onarım Houston Şeması adı verildi.

“Ülkenin her yerinde yaşadım, ancak klima nişinde burada olduğundan daha fazla yem ve anahtar dolandırıcılığı görmedim. Houston’daki 24 saatlik AC onarımı iyi bir iştir”. ” Houston, bir sorunumuz var” yerine , Ewasiuk’un yeni bir favorisi var: ” Houston, başka bir sorunumuz var. ”

24 Saat AC Onarım: Houston Küçük Bir Piyon

Hileli teknisyenler, ev sahiplerini, ünitelerinin (klimalar) gereğinden fazla düzeltmeye ihtiyaç duyduğuna inanarak mağdur ediyorlar. Dolandırıcılık aynı iken Florida, Kuzey Carolina, Kaliforniya veya hatta Avustralya veya Kanada’da olabilirsiniz. Bu senaryoyu düşünün:

Diyelim ki klima üniteniz çalışmıyor. Çevrimiçi olun ve 25 $ gibi ’24 saatlik AC onarımların kullanılabilirliği’ için uygun fiyatlarla reklam veren birinden bir teklif bulun. Kulağa hoş geliyor, değil mi?

Onu aradın ve 25 dakika içinde evinde olabileceğini duyduğun için heyecanlısın. Gelir, bakar ve sonra bir tane daha alır. “Derinlemesine bir analizden” sonra, ünitenizin ciddi şekilde kötü durumda olduğunu söyler. Sistemdeki sadece gevşek bir sigorta olabileceğini bilmiyorsunuz, bu da geri itmek için bir saniye sürebilir.

Ne yaparsın?

O uzman, değil mi? Muayenesinin bir sonucu olarak, tüm klima ünitesini değiştirmeniz gerekeceğini size bildirir. Birkaç yüz dolar hakkında konuşun.
Sonuçlarından tam olarak emin olmadığınız için daha fazla ayrıntı istersiniz. Sonra birkaç anahtar ifadeyi atmaya başlar: ” Freon (klima içindeki soğutma sıvısı) sızdırıyor “, ” Kilitli bir rotoru var (motor çalışmıyor)” veya ” ateşleyici kötüye gitti “.

Görülmesi kolay, bu durumda, bir mağdur aldatıcı teknisyen ve şirkete birkaç dakika ve 100 $ ‘ın altında bir masraf alabilecek bir iş için çok para ödemek zorunda kalacaktı. Bu teknisyenlerin çoğunun lisansı bile yok.

Klima Tamir Servisi Scam: Nasıl Önlenir

Tipik bir ‘Yem ve Geçiş’ şemasında küçük bir fiyat ilan edilir, ancak kurban bağlandıktan sonra tamamen farklı bir hizmet ve fiyat talep edilir.

Ucuz bir klima servisi kiralamak üzereyseniz ödevinizi çevrimiçi yapın. Angie’s List gibi özel web sitelerindeki yorumları okuyun. Meşru bir işse, işin kalitesi hızla fark edilmelidir. Telefondan teknisyenden işletme ruhsatını getirmesini isteyin; bunda utanç yok.
24 saat klima onarımları, zamanında ve mantıklı bir fiyat için yapıldığında mükemmeldir, ancak titizliğinizi yapmanız gerekir.

Termostatı, Elektrik Kesicisini ve Filtreleri Kontrol Edin

Bir yükleniciyi aramadan önce, ünitenizden birkaç temel şeyi kontrol edin. Termostatınız düzgün çalışıyor mu? Üniteye güç veren elektrik kesicisi atmış mı? Sisteminizde döndürülmesi gereken bir kış gücü kapatma anahtarı var mı? Dış ünitenizdeki hava giriş ekranları veya filtreleri kirli veya tıkalı mı ve temizlenmesi mi gerekiyor?

Bununla birlikte, klima ünitesini parçalarına ayırmayın veya kendi başınıza onarmaya çalışmayın, aksi takdirde daha pahalı bir onarımla sonuçlanabilecek daha fazla hasar alabilirsiniz. Klimanızın servisini güvenilir, lisanslı bir uzmana bırakın.

 

Yazılı Tahminler İsteyin

Sözlü vaatlere razı olmayın. Klimanızda neyin yanlış olduğunu, ünitenin onarım veya değiştirme maliyetinin tamamının ne olacağını ve onarım elemanının basılı ve imzalı adını not eden yazılı bir tahmin aldığınızdan emin olun. Yeni bir sistem satın almayı tavsiye ediyorlarsa, tahminin markası, modeli, seri numarası ve sistem kapasitesini de içermesini isteyin.

İkinci Görüş Arayın

Pahalı bir onarım veya yeni bir klima satın almasıyla karşılaştığınızda, nihai bir karar vermeden önce birkaç yazılı fiyat teklifi alın. Teklifler, yeterli şekilde karşılaştırabilmeniz için kullanılacak hizmet ve malzemelerin tam bir açıklamasını içermelidir.

Bu, klimanın boyutunu ve enerji birimlerini (BTU) ve ayrıca evinizin hesaplanan soğutma kapasitesini içerir. Ayrıca, mevcut tüm garantileri karşılaştırın. Tüm garantiler aynı değildir, bu nedenle değerlendirme sürecinize dahil edilmelidir.

 

Klima Ünitesinin Garantisini Kontrol Edin

Klimanız hala üretici garantisi altında mı? Bazen yetkisiz servis şirketleri veya yedek parçalar kullanmak garantinizi geçersiz kılabilir. Gelecekte garanti kapsamında ödenebilecek onarımlar için gereksiz ödeme yapmamak için, kullanım kılavuzunuzu veya garantinizi herhangi bir özel koşul için kontrol ettiğinizden emin olun.

AC’niz için Yıllık Muayene Yapın

Kompresörü, hareketli parçaları, soğutma sıvısı seviyelerini, filtreyi ve fırın üfleyicisini kontrol etmek için kalifiye bir tamir atölyesi ile yıllık muayene için ödeme yapmak, sorunları pahalı hale gelmeden önce tanımlayabilir ve çözebilir. Yoğun sezondan önce iş yapmak, klima servis teknisyenlerinin yüksek talep görmesinden daha az maliyetli olabilir.

Nakit Ödeme

Mümkünse kredi kartıyla ödemeyi deneyin ve nakit ödemekten kaçının. Çekle ödeme yapıyorsanız, bunu çalışan veya başka bir kişiye ödenmek yerine işletmenin adına yapın. Bazı etik dışı çalışanlar ve taşeronlar, işe alınan şirket yerine doğrudan kendilerine çek yazmaya ikna ederek tüketicilerden çalarlar.

Tüketicilerin hala işi yapmak için işe aldıkları şirkete ödeme yapma sorumluluğu vardır. Sözleşme şartlarına bağlı olarak, mülkleri üzerinde potansiyel olarak haciz ile karşı karşıya kalabilirler. İptal edilmiş bir çek, faturanızı gerçekten ödediğinizi kanıtlamak için yararlı bir kanıt şeklidir.

Ayrıca, mülkünüzde bir kaza olması durumunda şirketin işçinin tazminatı, mal hasarı ve kişisel sorumluluğunu kapsayan taleplere karşı sigortalı olup olmadığını kontrol edin. Taşıyıcının ve acentenin adını aldıktan sonra yüklenicinin sigorta kapsamını doğrulamak için arayın. Sağlayıcıdan, kayıtlarınız için size teminat belgesi göndermesini isteyin. “


Oppo Forum Google News

AC Onarım Houston Dolandırıcılığı” için 2 yorum

 • 30 Haziran 2020 tarihinde, saat 6:08 am
  Permalink

  selamun aleyküm siteniz valla dikkat çekici, tebrikler

  Yanıtla
 • 11 Temmuz 2020 tarihinde, saat 9:13 am
  Permalink

  Slm siten valla çok iyi, teraziye tıkladım

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir