Emlak Hatları Denetimi

Defterimiz Google News

Aldatmaca nasıl çalışır

Bugünlerde mülkiyet çizgileri ve sınırları içeren yeni bir aldatmaca var. Bu hileli faaliyetin hedefleri evlerde yaşayan ve genellikle evde yalnız yaşayan insanlardır.
Dolandırıcılar, mülk hatlarını incelemek için ev sahiplerine yaklaşıyor. Hükümet veya ilçe temsilcisi olduğunu iddia eden suçlu, mülk sahibinden mülkünü yürümek için dışarı çıkmasını ister.

Ziyareti sırasında resmi sözlü ifadeyi kullanarak, dolandırıcı görünüşte ‘patronu‘ veya ‘sekreteri’ aramak için cep telefonunu kullanmaya devam eder. Konuşma sırasında, dolandırıcı diğer kişiye kendisinin ve ev sahibinin belirli bir nedenden ötürü arka bahçede olduklarından bahseder. “Jane, benim için bir şey kontrol etmeni istiyorum. Arka bahçede çitin yanındayız ve bir çitin 1 Ekim’de etkili olması gereken yeni yasal yüksekliğin ne olduğunu söyleyebilir misin diye merak ediyorum” suçlu eşini bulunduğu yer hakkında bilgilendirdiğinden emin olmak.

Ne kadar süre ameliyat etmesi gerektiğini bilen diğer suçlu, eve girer ve mal sahibinin mallarını çalar

Nasıl önlenir

Birisi herhangi bir kuruluşun resmi temsilcisi olduğunu iddia ettiğinde daima kimlik isteyin. Sahte kimlik de olabileceğinden belgeyi çok iyi inceleyin. Eğer ikna değilseniz, dolandırıcıya, evi terk etmek üzereyken, denetimi yeniden planlamanız gerektiğini söyleyin. Bundan sonra, gerçek kuruluşu aradığınızdan ve mevzuattaki olası değişiklikler hakkında ayrıntılar istediğinizden emin olun. Cesur ol. Kapıdan kapıya ziyaretler yasal olarak planlanmadıysa, dolandırıcıyı hemen bildirin.


Oppo Forum Google News

Emlak Hatları Denetimi” için 2 yorum

 • 17 Haziran 2020 tarihinde, saat 1:04 pm
  Permalink

  Merhaba herkese web sitesi harbiden mükemmel, sosyal medyada paylaştım

  Yanıtla
 • 5 Temmuz 2020 tarihinde, saat 4:06 pm
  Permalink

  Slm sayfanız süper ötesi dikkatimi çekti, twitter da paylaştım

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir