Araba Geçmişi Raporu

Defterimiz Google News

Araba Geçmişi Raporu Sahte İstek Nasıl Çalışır

Araç geçmişi raporu, kullanılmış bir aracın geçmişi hakkında, aracın güvenliği ve değeri ile ilgili olası sorunları gösteren önemli bilgiler içerir. Rapor tipik olarak başlık kayıtlarının yanı sıra kurtarma ve sigorta toplam kayıp kayıtları ve kaza kayıtları, sahiplik değişiklikleri ve yıl, marka, model ve kilometre sayacı geçmişi gibi VIN’den çözülen araç detaylarını gösterir. Dolandırıcılık nasıl çalışır?

Dolandırıcılık nasıl çalışır? Diyelim ki arabanızı satmak ve Craigslist, Kijiji, Oodle, Auto Trader vb. Sitelerde bir reklam yayınlamak istiyorsunuz. Birkaç saat içinde, otomobille ilgili “Bu bir sigara araba? ”

Güzel açıcı, değil mi? Siz cevap verirken, dolandırıcı devam ediyor:

“Benim adım Miranda,

Arabayı satın almak istiyorum. Sadece yüz yüze görüşeceğim ve nakit ödeyeceğim. Araba resimlerden iyi görünüyor. Son fiyatını almalıyım çünkü onaylanmış bir kredim var ve en başından itibaren ne kadar alacağımı bilmeliyim. Lütfen bu konuda adil olun.

Teşekkür ederim”

Uzakta olağandışı bir şey yok, ancak sohbete bir fiyat söyleyerek devam ederken, şunları talep ediyor:

Arabayı tamirci olan bir arkadaşımla kontrol etmek istiyorum. Arkadaşım senin için uygunsa arabayı benim için kontrol edecek. Sana nakit ödeyeceğim sonra arabayı inceleyeceğim.

Tüm servis belgelerine ve arabanın geçmişine sahip misiniz? “

Tabii ki, cevabınız olumludur, bu yüzden bunu mümkün olan en kısa zamanda yapmak isteyebilirsiniz, belki ondan buluşmasını veya telefon görüşmesi yapmasını istersiniz. Ancak, burada cevapladığı şey:

Yolculuğu iki kez yapmak istemiyorum. En başından itibaren net olmak istiyorum ve lütfen ne zaman buluşacağımızı bilmelisiniz ki tarih raporu ve araç için diğer dokümanlar.

Tamirci olan arkadaşım arabayı kontrol edecek ve her şey yolundaysa, nakit veya sertifikalı banka çeki ödeyeceğim (nakit istemiyorsanız). Lütfen herhangi bir araba satıcısından Gov tarafından onaylanmış ulusal bir araç raporu alın veya 10 dolar için bir tane alabilirsiniz: [size burada belirli bir web sitesi verir].

Sormak için çok fazla ise tarih raporu için size geri ödeme yapabilirim ama bence sağduyu. İstediğiniz herhangi bir web sitesinden bir tane çekebilirsiniz, ancak hepsi 30’dan fazla dolar istiyor, ancak tüm bu raporlar iyi. Arabayı görme ve kontrol etme konusunda ciddiyim, bu yüzden raporu aldıktan sonra lütfen bana söyleyin, bu yüzden işten bir gün izin alacağım ve sizi bir toplantı kurmaya çağıracağım. ”

Sonra devam ediyor

Bana raporu şahsen göstereceksin (yüz yüze) ya da bana e-posta ile PDF formatında gönderebilirsin.

Umarım sen de ciddisin, teşekkürler.

Bu dolandırıcılık naiflik gider. Güvenlik kartını oynatırken, raporu diğer resmi kaynaklardan almanın alternatifini sunuyor, ancak gerçekte size daha ucuz olduğunu söyleyerek eklediği web sitesinde satıyor. Web sitesi meşrudur, ancak her müşteriye her yol gönderdiğinde bir ortaklık komisyonu alır. Her iki durumda da, başka bir web sitesinden veya onun kendisinden bir rapor satın alırsanız, komisyonunu alır almaz fikrini değiştirdiğini ve artık arabayı satın almak istemediğini söyleyecektir.

Araba Geçmişi Raporu: Scam nasıl önlenir

Başından itibaren kırmızı bayrakları arayın. Tamirci bir arkadaş getirdiğini söyleyerek mükemmel kartı oynar, yoksa senin için bir gün izin verir. Gerçekte, hiç kimse aracı görmeden, bir test sürüşü bile yapmadan (“Arabayı satın almak istiyorum” demiyor).

Ayrıca, dolandırıcı çok erken buluşmamak için nedenler bulursa, bu başka bir kırmızı bayrak. Size gönderdiği web sitesine bakın ve bir ortaklık programı olup olmadığını görmek için arama yapın. Birini bulursan, arkadaşlarını oraya göndermek ve para kazanmak istemez misin?

Scammer’a geçmiş raporunu satın aldığını ve buluşmaya hazır olduğunu söyle. Reddederse (komisyonunun hesabında olmadığını gördükten sonra), bunun bir aldatmaca olduğunu biliyorsunuz. Araba geçmişi raporlarını çevrimiçi satın almak söz konusu olduğunda sadece saygın ajansları kullanın.

Bir Dolandırıcı Nasıl Bildirilir

Ailenizi ve arkadaşlarınızı, sağlanan düğmeleri kullanarak sosyal medyada paylaşarak Araç Geçmişi Raporu Scam’ı hakkında bilgilendirin. Ayrıca, dolandırıcıları aşağıdaki bağlantıyı kullanarak Federal Ticaret Komisyonu’na resmi olarak bildirebilirsiniz:


Oppo Forum Google News

Araba Geçmişi Raporu” için 4 yorum

 • 11 Haziran 2020 tarihinde, saat 4:11 pm
  Permalink

  Mrb web siten ciddiyim hayran edici, sosyal medyada paylaştım

  Yanıtla
 • 12 Haziran 2020 tarihinde, saat 5:14 am
  Permalink

  Selam web siten yeminle güzel, facebookta paylaştım

  Yanıtla
 • 12 Haziran 2020 tarihinde, saat 6:02 pm
  Permalink

  Selam herkese web sitesi inan ki çok iyi, sosyal medyada paylaştım

  Yanıtla
 • 22 Haziran 2020 tarihinde, saat 11:15 am
  Permalink

  Selamın aleyküm sayfanız süper ötesi güzel, sağolun

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir